Urna med lock Kina 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA med LOCK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad med blå och vit dekor av djur och blommor, höjd (inkl locket) ca 46 cm

En spricka till mynningen, en nagg till kanten av locket, några andra mindre nagg, slitage

528593

2018-03-30