Böcker i blandade ämnen, ca 70 vol.
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖCKER I BLANDADE ÄMNEN (ca 70). Parti omfattande historia, kulturhistoria, skönlitteratur, topografi m. m. 1600-tal-2000-tal
C:a 70 volymer. Blandat skick ej kollationerade.
Proveniens: Sten Ringselle (1949-2017), svensk antikvariatsbokhandlare som 1992 startade Antiquaria i Göteborg.
Se text!
528636
2018-03-22