Böcker i blandade ämnen, ca 70 vol.

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

BÖCKER I BLANDADE ÄMNEN (ca 70). Parti omfattande historia, kulturhistoria, skönlitteratur, topografi m. m. 1600-tal-2000-tal

C:a 70 volymer. Blandat skick ej kollationerade.

Proveniens: Sten Ringselle (1949-2017), svensk antikvariatsbokhandlare som 1992 startade Antiquaria i Göteborg.

Se text!

528636

2018-03-22