Le Corbusier LC 1

Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1
Le Corbusier LC 1

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LE CORBUSIER, "LC 1", karmstolar, 1 par, Cassina, Italien, formgivna 1928, förkromat stålrör, klädda i svart skinn, märkta Cassina LC 1 No 24775 respektive 24805 Le Corbusier, höjd ca 65 cm

Proveniens: Hotell Scandic Sergel Plaza i Stockholm

Slitage

528652

2018-03-20