Flätad resekoffert 1900
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RESEKOFFERT, omkring år 1900, flätad, lock och insida klädda med kanvas, lock märkt Chr. Lundeberg, höjd ca 60, 64x94 cm
Proveniens: Enligt uppgift inhandlad av Christian Lundbergs dödsbo*
*Christian Lundeberg (1842-1911),statsminister augusti-november 1905.
Slitage, nyckel saknas
528732
2018-03-28