Flätad resekoffert 1900

Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900
Flätad resekoffert 1900

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RESEKOFFERT, omkring år 1900, flätad, lock och insida klädda med kanvas, lock märkt Chr. Lundeberg, höjd ca 60, 64x94 cm

Proveniens: Enligt uppgift inhandlad av Christian Lundbergs dödsbo*

*Christian Lundeberg (1842-1911),statsminister augusti-november 1905.

Slitage, nyckel saknas

528732

2018-03-28