Axel Lind oljemålning öppet hav

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

AXEL LIND (1907-2011): Öppet hav, signerad Axel Lind, olja på duk, ca 200x50 cm

Utställd i Bergen, Norge, Montreal, Canada samt på The Iranian Tribute. Verket var en del av utställningen "Sydney Opera House Open Sea, a tribute to Australia in its bicentennial year"

528911

2018-03-23