Isvattenkanna

Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna
Isvattenkanna

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ISVATTENKANNA, porslin, "Svenska Amerika Linjen", omkring 1900-talets mitt, gul fond med dekor av tre kronor i blå cirkel. Höjd 13 cm.

Retuschering samt krackelering

528921

2018-03-21