Samiskt hantverk

Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMEHANTVERK, kåsa signerad Anders Blind, tändsticksfodral signerqat Henrik Blind -26, båda sameskola i Arjeplog, kåsans längd 14cm
Proveniens: Gåvor till nomadskoleinspektör före 1930

528974

2018-03-24