Samiskt hantverk

Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk
Samiskt hantverk

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNIV, samearbete, 1900-talets början, nordsamisk typ med dekor av blommor och renar, genombruten, längd 28cm

Knivskaftet med skada, lagad och nerskuren läderhylsa, slitage

528994

2018-03-24