Allan Ebeling Gefle Porslinsfabrik

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ALLAN EBELING (1897-1975), fat, keramik, Gefle Porslinsfabrik, 1920-tal, Art Deco, märkt "BO 3003 Gefle B AE", diameter ca 31 cm

Krackelering

529012

2018-03-21