Palatsskål Kina

Palatsskål Kina
Palatsskål Kina
Palatsskål Kina
Palatsskål Kina
Palatsskål Kina
Palatsskål Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PALATSSKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av de åtta taoistiska odödliga i underglasyrblått, invändigt med Shou Lao, botten med Wanlis sex karaktärers märke, diameter ca 14 cm

Nagg

529065

2018-03-25