Spegel Gustaviansk
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, bär rester av en stämpel (sannolikt hallstämpel) på bakstycket, skuret krön i form av stiliserad urna flankerad av kärvar med fleuroner, snidat trä, senare ytbehandling, blankförgylld samt med slagmetall, delat spegelglas, höjd ca 95, bredd 41 cm,
Mindre bortfall av kredering, smärre slitage.
529070
2018-03-25