Mjölkkanna bägare tesil silver
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MJÖLKKANNA, Johan Petter Hjulström, Westerås 1864, BÄGARE, invändigt förgylld, Pehr Fredrik Palmgren, Stockholm 1852, TESIL, Anders Gottlieb Herkepeus, Norrtälje 1843, KRYCKA till käpp, silver, 1900-tal, höjd 3-12 cm, total vikt ca 200 g
Åldersslitage, små bucklor, krycka med minnesgravyr
529090
2018-03-23