Mjölkkanna bägare tesil silver

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MJÖLKKANNA, Johan Petter Hjulström, Westerås 1864, BÄGARE, invändigt förgylld, Pehr Fredrik Palmgren, Stockholm 1852, TESIL, Anders Gottlieb Herkepeus, Norrtälje 1843, KRYCKA till käpp, silver, 1900-tal, höjd 3-12 cm, total vikt ca 200 g

Åldersslitage, små bucklor, krycka med minnesgravyr

529090

2018-03-23