Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

VAS, alabaster, Kina, 1900-talets slut, dekor av landskap med figur, kalligrafi samt sigill, höjd ca 35 cm

Zustandsbeschreibung

529244

2018-03-21