Brosch örhängen samt armband 18 k guld

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

BROSCH, guld, odlade pärlor ca 2,5-4,6 mm, Juvelfabriken, Stockholm 1954, längd ca 4 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, odlade pärlor ca 5,6 mm, Hedbergs Guld, Stockholm 1951, skruvsystem, höjd 1,5 cm, ARMBAND, 18 k guld, bismarcklänk med odlade pärlor ca 3,5 mm, Rosin Sture, Stockholm 1960, total vikt ca 25 g

Bruksslitage, mindre repor, några mindre ojämnheter på ytan av odlade pärlorna

529295

2018-03-21