Manchettknappar 2 par
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, 18 k guld resp. silver, med reliefmönster, Sporrong, Lindesberg 1977, längd 1,9 cm, vikt 18,6 g resp. med cabochonslipade månstenar, svenska importstämplar, längd 2,5 cm, vikt ca 13,9 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning, en av silver manschettknapparna är något sned samt med inskriptioner
529296
2018-03-21