Spegel Anders Carlsson, spegelmakare i Norrköping

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, signerad A.C. (Anders Carlsson, spegelmakare i Norrköping ca. 1772-1801), samt Norrköpings hallstämpel, träskuren och bemålad dekor, ca 71 x 40 cm

Senare bronsering och bemålning, smärre skador

529304

2018-03-21