Payton Pepper & sons cigarettetui

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

PAYTON, PEPPER & SONS, cigarettetui, förgyllt silver, Chester, Storbritannien, 1900, med briljantslipade diamanter, totalt ca 0.29 ct samt graverad, bladrik dekor, längd ca 8 cm, totalvikt ca 74 g

Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning

529316

2018-03-28