Sängkammarmöbel
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SÄNGKAMMARMÖBEL, 3 dlr, omkring 1900, bestående av: skåp med fasettslipad spegel, nattduksbord med stenskiva, säng, intarsiadekor med bl.a. rotfaner, förgyllda metallbeslag, skåpets höjd ca 217, 170x58 cm, sängens bredd ca 140 cm
Diverse skador, delar saknas, påse med lösa delar medföljer
529323
2018-03-21