Axel Nilsson, Varvet vid Smedsudden

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

AXEL NILSSON (1889-1981): "Varvet vid Smedsudden", signerad och daterad Axel Nilsson 32, olja på duk, 52,5x68 cm.

UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum, "Smedsudden", 1970.

529534

2018-03-22