efter Louis Michel van Loo porträtt i olja

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LOUIS-MICHEL VAN LOO, kopia efter (omkring 1800): Porträtt av Marie Françoise L´Huillier de la Serre (1731-1783), olja på duk, 61x50 cm

PROVENIENS
Inköpt i antikhandel i Göteborg på 1960-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

Dubblerad duk, ram med skador, enstaka delar medföljer

529563

2018-03-25