Skänk gustaviansk
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÄNK, furu, 1800-talets början, gustaviansk, två lådor samt spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning, dekor av räfflade romber samt kannelyr, daterad 1819 (svag), höjd ca 115, 114x51 cm, nyckel medföljer
Avlutad, slitage, kompletterad, delvis omarbetad
529625
2018-03-25