Skänk gustaviansk

Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk
Skänk gustaviansk

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÄNK, furu, 1800-talets början, gustaviansk, två lådor samt spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning, dekor av räfflade romber samt kannelyr, daterad 1819 (svag), höjd ca 115, 114x51 cm, nyckel medföljer

Avlutad, slitage, kompletterad, delvis omarbetad

529625

2018-03-25