Karaff skål överfång i blått
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFF, med propp, SKÅL, SELTERGLAS, 6 st., 1900-talets andra hälft, böhmisk, överfång i blått, slipad dekor, karaffens höjd ca 29, skålens diameter 22 cm
Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, medföljer 4 glas med kantnagg
529670
2018-03-25