Hörnskåp 1700-tal allmoge
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÖRNSKÅP, furu, 1700-talets slut, allmoge, imitationsmåleri, speglarna med dekor av blomsterslingor, invändigt daterat 1776, höjd ca 134, 75x50 cm, nyckel (1) medföljer
Senare bemålning, slitage, delvis borttagen bemålning
529687
2018-03-25