Hörnskåp 1700-tal allmoge

Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge
Hörnskåp 1700-tal allmoge

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÖRNSKÅP, furu, 1700-talets slut, allmoge, imitationsmåleri, speglarna med dekor av blomsterslingor, invändigt daterat 1776, höjd ca 134, 75x50 cm, nyckel (1) medföljer

Senare bemålning, slitage, delvis borttagen bemålning

529687

2018-03-25