Axel Herman Hägg, Bronshästarna

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXEL HERMAN HÄGG (HAIG) (1835-1921): "The bronze horses, S Marco, Venice", monogramsignerad och daterad 19 juni 1897, blyerts på papper, 37x25,5 cm.
Proveniens: The Fine Art Society, London.
Beijers Auktioner, hösten 1987, katalognr. 140

529721

2018-03-29