Taburetter sengustavianska provinsarbeten

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TABURETTER, 1 par, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft, förgyllda samt skuren dekor, bladhölstrade ben, höjd ca 44 cm

Slitage, renoverade, senare ben och förstärkningar, senare klädsel

529739

2018-03-23