Taburetter sengustavianska provinsarbeten
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETTER, 1 par, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft, förgyllda samt skuren dekor, bladhölstrade ben, höjd ca 44 cm
Slitage, renoverade, senare ben och förstärkningar, senare klädsel
529739
2018-03-23