Gustav Becker lodregulator

Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator
Gustav Becker lodregulator

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAV BECKER, lodregulator, fanerad i valnöt samt björk, 1880-tal, Nyrenässans, urtavla i emalj, märkt GB, romerska siffror, svarvade detaljer, krönet med maskaron, höjd ca 135 cm, pendel, lod (2) samt nyckel medföljer

Slitage, skador, slagen lucka, fanerbortfall

529767

2018-03-25