Gustav Becker lodregulator
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAV BECKER, lodregulator, fanerad i valnöt samt björk, 1880-tal, Nyrenässans, urtavla i emalj, märkt GB, romerska siffror, svarvade detaljer, krönet med maskaron, höjd ca 135 cm, pendel, lod (2) samt nyckel medföljer
Slitage, skador, slagen lucka, fanerbortfall
529767
2018-03-25