Kista barockstil

Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil
Kista barockstil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, 1800-tal, barockstil, bl a valnöt och ek, inläggningar av vitmetall metall i form av kartuscher med figurer, kistans mått höjd ca 44, 95x40, total höjd 136 cm

Nyckel saknas, omarbetad, fanérskador, sprickor, senare benställning, listdelar saknas, lock med skador

529898

2018-03-23