Sakrala skulpturer 1700-tal

Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal
Sakrala skulpturer 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SAKRALA SKULPTURER, 1 par, Sydeuropa 1700-tal, föreställande änglar med ljushållare i form av ymninghetshorn, skulpterat och bemålat lövträd, höjd 57 cm

Renoverade, senare bemålning, lagningar, vingarna kompletterade, ställvis färgbortfall

529900

2018-03-23