Kista allmoge daterad 1806

Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806
Kista allmoge daterad 1806

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKRIN, Jämtland, daterat 1806, rödmålat med blåmålade beslag, dekor av blommor i svar, vitt och blått, invändigt marmorerat, skrinets höjd ca 18,5, 36x38 cm nyckel finns

Zustandsbeschreibung

Spricka, slitage, skadat lås, senare benställning medföljer

529906

2018-03-23