Kandelabrar Restauration Frankrike
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera två ljus, parställda, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig bas, balusterformad pelare med roulettedekor, krönande klot med stående Amor bärande kandelaber, ljusarmar i form av växtornamentik, höjd 48,5 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage, mindre attribut saknas, smärre kompletteringar
529990
2018-06-18