Kandelabrar Restauration Frankrike

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera två ljus, parställda, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig bas, balusterformad pelare med roulettedekor, krönande klot med stående Amor bärande kandelaber, ljusarmar i form av växtornamentik, höjd 48,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, mindre attribut saknas, smärre kompletteringar

529990

2018-06-18