Skål och fat böhmisk kristall

Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall
Skål och fat böhmisk kristall

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅL, FAT, 1900-talets andra hälft, blått överfång, rikligt slipad dekor, diameter 29,5 respektive 30 cm

Zustandsbeschreibung

Enstaka ytterst små nagg

530037

2018-03-23