Tallrikar Kina Kangxi Imari
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), imari, djup modell, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, brättet med reserver av stiliserade blommor, diameter ca 23 cm
PROVENIENS: Daterade av Wayland Wieslander, etikettmärkta
Nagg
530214
2018-03-25