Tallrikar Kina Kangxi Imari
Vollendet
2018-03-25
530214
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), imari, djup modell, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, brättet med reserver av stiliserade blommor, diameter ca 23 cm
PROVENIENS: Daterade av Wayland Wieslander, etikettmärkta
Nagg