Matservis Ekberg

Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg
Matservis Ekberg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö guld", matservis, 106 dlr, Gustafsberg, flintgods, bestående av 4 st större djupa tallrikar, 10 st mindre djupa tallrikar, 9 st små djupa tallrikar (diameter 19-26,5 cm), 23 st förrättstallrikar, 12 st mattallrikar, 6 st assietter, 6 st djupa uppläggningsfat i variernade storlek, 8 st upplägningsfat i varierande storlek, såsskål, 11 st äggkoppar, 6 st tekoppar med fat, 10 st kaffekoppar med fat

Ålderrelaterat slitage, smärre missfärgningar, mindre ej noterade nagg kan förekomma. Diverse skadade delar medföljer (20 dlr), bla två terriner med lock

530443

2018-03-25