Wilhelm Kåge Holland

Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland
Wilhelm Kåge Holland

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, matservis, 28 dlr, "Holland", Gustavsberg, flintgods, dekor i blått, bestående av: 11+1 djupa tallrikar, 4 mattallrikar, 6 assietter, 4 uppläggningsfat, 3 skålar, tillbringare

Krackeleringar, medföljer något naggade delar: Karott med lock, runt serveringsfat, skål 2 assiettersamt en mattallrik

530449

2018-03-25