Wilhelm Kåge Holland
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, matservis, 28 dlr, "Holland", Gustavsberg, flintgods, dekor i blått, bestående av: 11+1 djupa tallrikar, 4 mattallrikar, 6 assietter, 4 uppläggningsfat, 3 skålar, tillbringare
Krackeleringar, medföljer något naggade delar: Karott med lock, runt serveringsfat, skål 2 assiettersamt en mattallrik
530449
2018-03-25