Öresund matsalsgrupp
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, matsalsgrupp, "Öresund", 6 dlr bestående av (5) stolar samt matbord, Karl Andersson & Söner, stolarna i massiv ek med skinnklädda sitsar, bordets skiva fanérad i teak, underrede i björk, stolarnas sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd ca 73 cm, 140x93 cm, (2) utdragsskivor á 55 cm medföljer
Bruksslitage, repor och märken på samtliga möbler, bordsskivan blekt
530451
2018-03-25