Anna Petrus Firma Svenskt Tenn skål
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA PETRUS (1886-1949), skål med lejontassar, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1932, spegeln med reliefdekor, märkt med änglamärket Svenskt Tenn F8, höjd ca 8, längd 23,5 cm
Smärre slitage, repor, något böjd mynningskant
530544
2018-03-28