Anna Petrus Firma Svenskt Tenn skål

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANNA PETRUS (1886-1949), skål med lejontassar, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1932, spegeln med reliefdekor, märkt med änglamärket Svenskt Tenn F8, höjd ca 8, längd 23,5 cm

Smärre slitage, repor, något böjd mynningskant

530544

2018-03-28