Ljusstakar och bläckställ
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, BLÄCKSTÄLL, 1800-talets andra hälft, med dekor av jaktattribut såsom gevär, spjut och hirschfängare samt byten, brons, på träsocklar, höjd 12-19,5 cm
Slitage och skador, ljusmanschetter saknas
530572
2018-03-28