Plagemann Södermark
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL GUSTAF PLAGEMANN (1805-1868): 3 st, Genrebilder, monogramsignerade CGP, blandteknik/teckningar, ca 15x8, 11x8, 14x21 cm,
OLOF SÖDERMARK (1790-1848) tillskriven, "Hyggelig ungdom!", blyerts, ca 15x20 cm, MONOGRAMIST, TH, 10,5x9,5 cm
PROVENIENS: Konsul Schlyters samling
Oramade, i passepartout
530575
2018-03-30