Kaffeservis
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, 1800-talets andra hälft, bestående av: kanna, sockerskål, gräddkanna, tremblerad dekor av kartusch samt blomster, godronnerat liv, svenska kontrollstämplar, höjd ca 10-23,5 cm, vikt ca 600 g
Kanna med skadad/ bucklor på fot
530579
2018-03-28