Kaffeservis

Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis
Kaffeservis

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, 1800-talets andra hälft, bestående av: kanna, sockerskål, gräddkanna, tremblerad dekor av kartusch samt blomster, godronnerat liv, svenska kontrollstämplar, höjd ca 10-23,5 cm, vikt ca 600 g

Kanna med skadad/ bucklor på fot

530579

2018-03-28