Ture Malmberg oljemålning
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TURE MALMBERG (Åland, 1894-1968): Motiv från Öringen, Åland, signerad och daterad T. Malmberg 1939, Öringen, olja på duk, ca 40x54 cm
Krackeleringar, smärre tryckskada i det gula partiet ovanför molnen
530588
2018-03-28