Ture Malmberg oljemålning

Ture Malmberg oljemålning
Ture Malmberg oljemålning
Ture Malmberg oljemålning
Ture Malmberg oljemålning
Ture Malmberg oljemålning
Ture Malmberg oljemålning

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TURE MALMBERG (Åland, 1894-1968): Motiv från Öringen, Åland, signerad och daterad T. Malmberg 1939, Öringen, olja på duk, ca 40x54 cm

Krackeleringar, smärre tryckskada i det gula partiet ovanför molnen

530588

2018-03-28