Bordspendyl
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, Frankrike, bemålat porslin med motiv av bla puttis, montering i förgylld brons, emaljerad urtavla romereska siffror, höjd ca 30 cm, penel finns
Urtavla med sprickor, visare med skador, nyckel saknas, klangskål saknas
530595
2018-03-28