Bruno Mathsson & Piet Hein superellips

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, skiva fanérad i betsad ek med undersida fanérad i mahogny, 4 förkromade spännben, höjd ca 70 cm, ca 160x115 cm

Slitage, smärre lackskador längs kanten, saknar etikett

530791

2018-03-28