Rörstrand Daldansen kandelaber

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Daldansen", kandelabrar, 1 par, flintgods, för 3 ljus vardera, 1900-talets första hälft, polykrom dekor, märkta Rörstrand, höjd ca 25 cm

Krackelering, en med lagad fot

530912

2018-03-28