Bordsur porslin på konsol
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR på konsol, porslin, Sitzendorf, omkring år 1900-talets mitt, rokokostil, dekor i form av putto samt potpurri, polykromt bemålad, vit urtavla med blomdekor, höjd 50 (med konsol 60 cm), enstaka nagg
530929
2018-03-28